www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Ne11282021

Last update11:39:24

Mýma očima

Budějovice pro a proti islámu

  • PDF

V sobotu 14. proběhla na náměstí demonstrace skupiny Islám v České republice nechceme. Zároveň probíhala i "antidemonstrace" kousek opodál. Svůj nesouhlas s antiislámskou demonstrací dal dopředu najevo na webu politického hnutí HOPB náměstek primátora Moravec (HOPB).

Naopak souhlas s demonstrací přišla demonstrovat osobně zastupitelka a předsedkyně kontrolního výboru ZM Eva Hajerová (nezávislá, dříve předsedkyně sdružení CB v ČSSD) nebo třeba místopředsedkyně strany Suverenita, bývalá budějovická zastupitelka Marie Paukejová (Suverenita).

FOTO: Zastupitelka Eva Hajerová - jediný člen zastupitelstva města, který přišel podpořit demonstraci.

Celý článek...

Když vám Městská policie namísto pokuty ukradne SPZ

  • PDF

Věřte nebo nevěřte: "Včera v noci jsem odbočil ze Sadů do ulice U černé věže. Věděl jsem, že odbočuji do zákazu odbočení, dokonce jsem viděl i hlídku městské policie v protisměru. Ulice byla jinak prázdná, myslel jsem si, že MP takový přestupek "přehlédne", stejně jako přehlíží stovky přestupků denně. MP ale nepřehlédla a bočním okénkem jsem viděl, že Škoda Felicie zrychluje, co se dá. Přidal jsem tedy plyn také a po třiceti metrech zaparkoval. Vypnul motor, zhasl světla a počkal, až se okolo mě prořítí hlídka MP. Zatímco přemýšleli, jestli už jsem stihl dojet na náměstí, nebo odbočil a kam, projeli kolem mne bez povšimnutí. Zatímco řezali křižovatku u Černé věže směr doleva, byly slyšet jejich myšlenky, že jsem přeci nemohl stihnout dojet až na náměstí. Obzvlášť, když si, asi aby mne nevyplašili, nezapnuli maják. ....  Do pizzerie jsem došel v povznesené náladě. Po chvíli jsem ale začal mít obavy o můj automobil. Až se po deseti minutách ukáže, že MP honí stín a kamery ze všech směrů zůstanou prázdné, strážníci plní adrenalinu možná budou mít chuť si ulevit. .... Ráno jsem přišel k automobilu a ejhle. Někdo si odnesl mou SPZ. Kdo asi? Zasmál jsem se tuposti našich strážníků, ale ne na dlouho. Jen do té doby, než jsem zavolal na magistrát a zeptal se, co musím udělat proto, abych získal novou SPZ. ...  A tak ode dneška žijeme ve městě, kde si strážníci městské policie ulevují, když už ne pokutou, tak alespoň ukradením SPZetky. No, není se čemu divit, když ředitel magistrátu s pěti sty zaměstnanci jde svým příkladem - beztrestným lámáním stěračů sousedovi," řekl Ladislav Vrabel.

Dopis sousedovi

  • PDF

Milý Zdeňku,

rád bych Ti popřál příjemný návrat do domu na Piaristickém náměstí. Za svůj život jsi určitě pomohl hodně lidem, už jen díky tomu si zasloužíš spokojený život, jako ostatně každý z nás. Každodenní život plný běžných starostí je i tak mnohdy velmi náročný, rozhodně Ti přeji starostí co nejméně. Chápu, že pro Tebe nebyla situace okolo ulomených stěračů příjemná a rozumím tomu, proč si se tak narychlo odstěhoval a odešel marodit na více než rok, ale to už je dávno za námi. Samozřejmě bych byl raději, kdyby ses býval byl omluvil, mohli jsme vše vyřešit jako dospělí rozumní lidé, ale i tak jsem Ti už dávno odpustil. Také se občas napiju a také mám občas problém ovládnout své emoce. Kdo ne?

Celý spor, jenž vznikl v domě, který společně užíváme, mi připadá nesmyslný a malicherný. Myslím, že bychom se spolu měli učit vycházet, jakožto sousedé obzvlášť. Nějaká síla nás spojila dohromady do jednoho města, do jednoho domu, do jednoho života. Máme k sobě tak blízko a přesto se chováme, jako bychom k sobě měli mít velmi daleko. Nepřipadá Ti to paradoxní?

Kdybys měl kdykoliv chuť si promluvit, usmířit se, dohodnout se a odpustit si vzájemně, u mě máš nejen otevřené dveře, ale klidně mohu přijít i k Tobě. Tenhle spor jsem nikdy nechtěl a po celou dobu si přeju tento spor sprovodit ze světa. Ostatní představitelé města se zbytečně zaplétají do problému, jež vznikl naprosto osobně, dnes už všichni válčí a nikdo vlastně neví proč. Chyby jsme udělali oba, pokud se oba nebudeme snažit o vzájemné pochopení, oba budeme ostatním pro smích. A to přece nechceme. Chceme žít v klidu, dělat svojí práci, mít okolo sebe přátele a těšit se ze života.

Neber prosím mou obranu Fresh Pizzerie u Žáby jako nějaký osobní spor. Musím se starat nejen o sebe a svojí rodinu, ale také o všechny zaměstnance, jež jsou na svých příjmech z práce závislí. Současná aktivita Tvých podřízených o opětovnou likvidaci naší předzahrádky je něčím, proti čemu budu muset vystoupit.

Na závěr Ti přeji hodně štěstí v práci a v Tvém osobním životě, ať máš dobré vztahy s lidmi, ať Tě mají lidé rádi a Tvá žena a děti, ať Tě milují.

 

Láďa

Napadení v Igy centru

  • PDF

Výpověď: "Ahojky lidi, tak vám píšu jak se to v pondělí 7.4. stalo. Šli jsme do Igy centra a najednou přiběhla cikánka za mojí přítelkyní a křičela na nás, že jsme jejímu synovi ukradli čepici(mimochodem to nebyla pravda). Začala fackovat mojí přítelkyni a potom jí mlátila mobilem do hlavy do oblasti spánku, tahala jí za vlasy. Dávala jí pěstí do břicha. Potom se do toho přidal její syn. Snažil jsem se bránit svojí přítelkyni. Popral jsem se s tím cikánem až mi roztrhal tričko. Snažil jsem se situaci uklidnit, tím, že jsem řekl, že zavolám policii. Myslel jsem si, že se lekli a odešli, to jsem se ale pletl. Snažil jsem se uklidnil rozrušenou přítelkyni, tak jsme si sedli na lavičku u prodejny s parukama a co se nestalo:. Do pěti minut si cikinská mamina se synkem zavolala na pomoc tatínka. Otec mě odtáhl pryč, nemohl jsem nic dělat, byl nad moje síly. Zatím co jsem se snažil ubránit sám sebe, cikánka se synkem pokračovali v bití mé přítelkyně. Zajímavé bylo, že jsme volali pomoc pomoc ale nikdo se nenabídl. Lidé chodili okolo a nikdo se nesnažil nijak zakročit. Všichni jen koukali. Přítelkyně byla celá od krve, cikánská rodina utekla a až poté přišla ochranka Igy. Potom zavolali policii a záchranku. Výsledek je takový: že přítelkyně má zlomený nos, prokouslý ret modřiny po celé hlavě a strávili jsme hezkých pár hodin v nemocnici. Jsme zvědaví, jak situace bude dále pokračovat, vzhledem k tomu, že už není v našem městě bezpečno, bojíme se, co bude dál."

Neefektivní využívání městské policie v Českých Budějovicích bije do očí.

  • PDF

Strážníci městské policie takřka denně stojí v prázdné Krajinské ulici. Strážníci městské policie jsou úkolováni primátorem města Jurajem Thomou a toto byl jeho příkaz. Před lety jsem panu primátorovi navrhl, aby město do Krajinské ulice nechalo nainstalovat pevné zábrany, kupříkladu v podobě do země se zasouvajících sloupků, či elektricky otevírané brány. Ti, jež mají povolení k vjezdu by měli karty, či by se otevření dožádali interkomem na operačním středisku MP, stejně jako příslušníci záchranných sborů či policie ČR. Naše město ovšem raději utrácí tisíce korun denně za strážníky, kteří sedí v automobilu v prázdné ulici. Někdy můžete v Krajinské potkat i čtyři strážníky najednou, hlídkující, jestli pěší zónou neprojíždí někdo bez povolení. O efektivitě hovořit nemusíme. Jediným efektem je nepříjemný pocit z přítomnosti MP tam, kdy by stačilo levné řešení, jež by nikomu nezpůsobovalo nepříjemné pocity. Městská policie, stejně jako město, má předcházet páchání přestupků. Ono schovávání se strážníku v podloubí za sloupem, ono trapné číhání na řidiče, jež si zkracují cestu pěší zónou, je nejen zoufale malé, ale vůbec se neshoduje obecnými myšlenkami zákona o obecní policii.

Děkuji panu primátorovi, že dělá hlupáky jak z nás občanů města, tak i ze strážníků městské policie. Alespoň občas naše vedení radnice měří všem stejným metrem.
Ladislav Vrabel